Blog Post

Що потрібно врахувати при будівництві будинку

Будівництво будинку — сам по собі складний процес, і якщо щось в ньому упустити, переробка може виявитися дуже трудомістким і витратним заняттям. Це ще і збільшує термін будівництва, а деякі помилки взагалі неможливо виправити.

До початку будівництва

 Одна з найчастіших помилок — початок будівництво ще до того, як повний проект будинку остаточно затверджений. Це дуже важливий момент, особливо якщо ще не готові проекти покрівлі, стін і сантехніки. Так, якщо не готовий проект по санітарній техніці, а стіни і перекриття вже зведені, доведеться пробивати додаткові отвори в них. Якщо не готовий проект стін, а фундамент вже побудований, доведеться переробляти і сам фундамент, і стіни. Ще до початку проектування необхідно врахувати характер грунту. Від грунту багато в чому залежить ступінь заглиблення фундаменту, а також можливість побудови підвалу.

Які документи потрібні для спорудження будинку

 Після вибору ділянки для зведення приватного будинку необхідно оформити відповідні документи на нього і отримати дозвіл на будівництво на ньому.

Право володіння земельним наділом визначає договір купівлі-продажу або постанова адміністрації поселення на його виділення приватній особі, паспорт ділянки з його докладним планом, адресою і описом особливостей.

Після отримання дозволу на будівництво можна приступати до створення проекту будівлі. Цим займаються, як правило, спеціалізовані компанії, працівники яких при проектуванні враховують особливості ґрунту, його місце розташування, кліматичні умови регіону. Крім того, вони дадуть необхідні рекомендації щодо вибору будівельних матеріалів, які прослужать максимально довго в цьому регіоні, і складуть кошторис будівництва.

Після затвердження проекту будинку в адміністрації поселення треба отримати дозвіл на проведення комунікацій до ділянки. Адже без наявності водо- та електропостачання виконувати роботи буде некомфортно і складно, і будівництво займе дуже багато часу.

Правильне рішення вертикального планування

Безпека і якість будівництва будинку неможливо, якщо не враховуються гідрологічні умови місцевості, на якій проводиться забудова. Наприклад, якщо будинок буде побудований в низині, необхідно передбачити можливість частих затоплень.
Якщо гідрологічні умови місцевості далекі від досконалості, будинок бажано вибудувати на насипу. Підсобні приміщення необхідно розмістити так, щоб підземні води в будь-якому випадку залишалися як мінімум на 50 см нижче підошви фундаменту. Якщо будується гараж, пандус для в`їзду будується з ухилом від будівлі.

На жаль, не завжди є можливість будувати будинки за сприятливих умов. Якщо будівництво планується в низині, потрібно передбачити правильне рішення вертикального планування ділянки забудови і спроектувати відведення атмосферних вод. При плануванні саун, комор, гаражів, що знаходяться в заглибленні, потрібно дренажна система, інакше приміщення швидко прийдуть в непридатність.

Надійна дренажна система немислима без наявності зливової каналізації поруч з будівельним майданчиком. Так, будівництво заглибленого гаража передбачає глибокий котлован з пандусом. Щоб відвести дощову воду, яка буде стікати по пандусу, потрібно вибудувати приймальні решітки, через які вода буде йти в зливову каналізацію. І все це необхідно зробити ще до того, як почалися роботи зі зведення фундаменту.

Питання з відведенням дощової води дуже важливий. Якщо будинок побудований, а зливова каналізація відсутня, доведеться робити великі водоприймачі, а це дуже складно. Інший варіант — створення відкритих кюветів, які будуть випускатися в знижені ділянки. Це може виявитися просто нездійсненним, оскільки прокладати кювети доведеться через ділянки сусідів.

Як зробити фундамент будинку своїми руками?

Спорудження фундаменту не так складно, як може здатися. Головне тут — дотримання послідовності дій і загальновизнаних технологій. Будівельні роботи повинні починатися з складання плану. Вид фундаменту і технологію земляних робіт вибирають в залежності від складу грунту, рівня підземних вод.

Початок закладки фундаменту повинно виконуватися тільки після того, коли визначені і підготовлені всі необхідні для роботи матеріали. Будівельні складувати треба в безпосередній близькості зі будмайданчиком. Ті, що є водостійкими, можна залишати під відкритим небом.

Всі роботи по влаштуванню основи разом з введенням будинку в експлуатацію слід проводити за один будівельний сезон. Інакше є ризик деформування фундаменту без навантаження стін, даху і перекриттів.

З чого починати роботи зі спорудження фундаменту

 Спершу слід визначити склад грунту, а також висоту, на якій залягають грунтові води. Для цього на призначеному для будівництва ділянці копають яму з глибиною в один метр. Якщо в складі грунту камінь, пісок і гравій, а в ямі немає води, що вказує на більшу глибину її залягання, можна обійтися простим фундаментом стрічкового типу. Якщо в ямі вода є, глибину фундаменту слід вибирати як мінімум півметра, а його тип вибирати більш ретельно.

Наступний крок — розмітка ділянки під будівництво. Родючий шар грунту треба зняти, по периметру майбутньої будови викопується траншея з необхідною глибиною. Дно траншеї повинно бути вирівняно — для цього туди вкладається шар піску.

заливка фундаменту

Для того щоб залити фундамент, необхідно влаштувати опалубку з дощок або фанерних листів. Для заливки використовується бетон з суміші цементу з наповнювачем. Склад суміші — одна частина цементу, три частини піску крупнозернистого, п`ять частин щебеню. Цей склад треба розвести водою до консистенції густої сметани. Від густоти розчину залежить міцність бетонного фундаменту. Ширина його повинна бути більше, ніж у стіни, приблизно на 20 см.

Якщо для спорудження фундаменту використовують цеглу, камінь, блоки, кладку виконують на цементний розчин. Починають її від піщаної подушки. Підстава бажано армувати з використанням металевих прутів, скріплюючи їх в`язанням дротом.

Неодмінно має бути виконана гідроізоляція підстави. На рівні грунту виробляють закладання руберойду в фундамент, після чого доводять його до потрібної висоти. Ту частину споруди, що знаходиться під землею, треба промазати в кілька шарів гарячим бітумом. Вирівнювати фундамент треба за допомогою рівня. Слід подбати про вхідних отворах для каналізації і водопроводу.

Вище гідроізоляційного шару фундамент краще виконати з блоків або цегли. В протилежних стінах залишити вентиляційні отвори, щоб під підлогою не виникала вогкість.

Коли фундамент готовий, повинна бути зроблена гідроізоляція — використовується руберойд або інший подібний ізоляційний матеріал.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Posts

tsuts
Як побудувати екологічно безпечний будинок? (екологічне будівництво)

У наш час велика увага приділяється екології, це стосується насамперед житла. У мегаполісах повітря

fyvfy
Будівництво котеджів з цегли — основні правила та особливості

Котедж — це заповітна мрія багатьох. І поки більшість продовжує мріяти, деякі втілюють свої

0007-397161970
Нужно ли утеплять деревянный дом?

Дерево по сравнению с кирпичом и бетоном – теплый строительный материал: его теплопроводность в

metroplex
Технология каркасного дома

Существует несколько разновидностей технологии каркасного домостроения, среди которых наиболее популярными являются собственно каркасные дома,

gallery-0671
Подготовка к строительству коттеджа, что необходимо учесть и предусмотреть

Разумное планирование основывается на информации. Чем она точнее и объемнее, тем легче приступить к

treb2
Строительство загородных домов из пеноблоков и газобетона

Привлекательность легких бетонов — блоков из пенобетона и газобетона (точнее, газосиликата) — состоит в возможности отказаться от дополнительного утепления ограждающих

7f91f75f-ebcb-4813-a496-3df93dcb56aa_p_w960_h0
Строительство загородных домов в стиле «шале»

Альпийский стиль «шале» завоевал прочную позицию на наших совсем не альпийских просторах. И, что удивительно, загородные

krasyvy_dom_iz_kirpicha
Загородный дом эконом класса: что лучше – купить или построить?

Соединение мечты жить в собственном загородном доме с наличием некоторой суммы накопленных денег обычно приводит к тому,

000000001
Кирпич или пеноблок?

Кирпич – прочен и долговечен; газосиликатные и пенобетонные блоки (в обиходе – пеноблоки) обладают